دی 29, 1400

خوانسارنیوز

پایگاه اطلاع رسانی خوانسار- دارای مجوز رسمی از وزارت ارشاد

۳۳ خانه ورزش روستایی در اصفهان تجهیز شد

ورزشی- دبیر هیات ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی اصفهان از تجهیز ۳۳ باب خانه ورزش روستایی در این استان به مناسبت هفته تربیت بدنی و ورزش خبر داد.

علی صفایی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهارداشت: برای هر یک از این خانه‌های ورزش روستایی بالغ بر ۱۵۰ میلیون ریال هزینه شده و میز شطرنج، تاتامی، میز تنیس روی میز، دارت و فوتبال دستی برای آنها اختصاص یافته است.

وی اضافه کرد: خانه‌های تجهیز شده در شهرستان‌های تیران و کرون، مبارکه، دهاقان، گلپایگان، خوانسار، خور و بیابانک، اصفهان، لنجان، فریدن و فریدونشهر قرار دارند.

دبیر هیات ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی اصفهان با اشاره به همکاری سایر نهادها برای تخصیص فضای مورد نیاز در مناطق روستایی افزود: در عین حال تامین هزینه تجهیز این ۳۳ باب خانه ورزش روستایی در استان با همکاری اداره کل ورزش و جوانان و ستاد مبارزه با مواد مخدر انجام می‌گیرد.

صفایی میانگین مساحت هر خانه ورزش روستایی را حدود ۱۰۰ متر مربع اعلام کرد و ادامه داد: توسعه ورزش در مناطق روستایی و کم برخوردار نقش شایانی در کاهش مشکلات فیزیکی و از سوی دیگر آسیب‌های اجتماعی دارد و ما آن را بعنوان یک راهبرد مد نظر قرار داده‌ایم.

وی خاطرنشان کرد: تاکنون افزون بر ۵۰۰ خانه ورزش روستایی در استان  اصفهان راه اندازی شده است و امیدواریم با تامین اعتبارات کافی سال به سال به تعداد این اماکن ورزشی اضافه کنیم.

دبیر هیات ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی اصفهان بر اهمیت توجه به حاشیه شهرها و مناطق روستایی اشاره کرد و گفت: افراد مستعد در روستاها و شهرهای دور افتاده بسیارند اما شناسایی و پرورش آنان نیازمند برنامه ریزی و اجرای طرح های مداوم و موثر است.

بر اساس نتایج سرشماری سال ۹۵، جمعیت استان اصفهان پنج میلیون و ۱۲۰ هزار و ۸۵۰ نفر متشکل از یک میلیون و ۶۰۸ خانوار است که از این تعداد ۱۹۶ هزار خانوار روستایی هستند.

این استان بیش از ۳۱۱ هزار ورزشکار سازمان یافته و یک هزار و ۷۰۰ باشگاه ورزشی دارد.

سرانه ورزشی در استان اصفهان اکنون به بیش از ۰.۴۶ مترمربع رسیده که در مقایسه با سال آغاز فعالیت دولت تدبیر و امید در سال ۹۲، حدود ۵۳ درصد رشد داشته است.

هر ساله از ۲۶ مهر ماه  هفته تربیت بدنی و ورزش در کشور آغاز می‌شود که در یک هفته برنامه‌های مختلف فرهنگی و ورزشی در اقصی نقاط کشور به اجرا در می‌آید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *