سرویس اجتماعی- رئیس پلیس راهور استان اصفهان درباره جزئیات مرحله دوم محدودیت‌های تردد در شهرهای قرمز و نارنجی کرونایی استان توضیح داد.

سرهنگ محمدرضا محمدی در گفت وگو با خبرنگار ایمنا، با بیان اینکه ممنوعیت‌های ترافیکی از امروز یکم آذرماه در شهرهای دارای شرایط قرمز و نارنجی اجرا می‌شود، اظهار کرد: ورود خودروهای شخصی با پلاک غیربومی به کلانشهر اصفهان و سایر شهرهای دارای وضعیت قرمز و نارنجی و همچنین خروج پلاک‌های شخصی بومی ممنوع است، از این رو رانندگان در صورت تردد غیرمجاز در شهرهای دارای وضعیت قرمز استان در هر ۲۴ ساعت به مبلغ یک میلیون تومان و در شهرهای نارنجی کرونا به مبلغ ۵۰۰ هزار تومان جریمه می‌شوند.

وی ادامه داد: ممنوعیت‌ها شامل خودروهای حامل مواد سوختی، غذایی، حمل بار و مسافر، امدادی و موارد خواص در حوزه‌های درمانی و قضائی، کارکنان دستگاه‌های دولتی که محل کار آنان با محل سکونتشان در یک نقطه قرار ندارد نخواهد شد.

سرهنگ محمدی با تاکید بر اینکه با اعمال مرحله دوم محدویت‌های تردد، خروج از شهرهای قرمز کرونایی به شهری دیگر و ورود به آنها ممنوع است، اضافه کرد: تردد خودروهای دارای پلاک بومی کلانشهر اصفهان (۱۳، ۵۳ و ۶۷) در این شهر مجاز است و تردد خودروها با پلاک‌های غیربومی در این شهر ممنوع است؛ همچنین در سایر شهرهای قرمز و نارنجی کرونا نیز تنها پلاک‌های بومی شهر و امدادی و انتظامی و خدماتی مجاز به تردد هستند.

تخلفات به وسیله سامانه‌های الکترونیکی ثبت خواهد شد

رئیس پلیس راهور استان اصفهان خاطرنشان کرد: اگر فردی با خودروی پلاک غیربومی در شهر تردد کند اما ساکن اصفهان باشد باید با ارائه کارت شناسایی و بیمه نامه ثابت کند که در این شهر زندگی می‌کند در این صورت اعمال قانون نخواهد شد با وجود این شهروندان با پلاک‌های غیربومی نباید زیاد در شهر تردد کنند زیرا پلیس مجبور به متوقف کردن خودروهای پلاک غیربومی است و این امر سلامت خود شهروندان و مأمور پلیس را در برابر تهدید کرونا به خطر می‌اندازد از این رو باید تنها برای نیازهای ضروری تردد کنند.

سرهنگ محمدی با بیان اینکه تخلفات به وسیله سامانه‌های الکترونیکی ثبت خواهد شد، اضافه کرد: بر اساس مصوبات ترددهای جاده‌ای با دوربین کنترل می‌شود اما با توجه به اینکه در شهرها ممکن است راننده‌ای با پلاک غیربومی تردد کند ولی ساکن شهر باشد مأموران پلیس ترددها را کنترل می‌کنند و در صورت مشاهده مسافر غیرمجاز در شهر با متخلف برابر قانون و بدون اغماض برخورد خواهد شد.

تعطیلی مراکز تعویض پلاک در شهرهای قرمز تا اطلاع ثانوی

رئیس پلیس راهور استان اصفهان همچنین از تعطیلی مراکز شماره گذاری و دفاتر تعویض پلاک در شهرستان‌های دارای وضعیت قرمز خبر داد و گفت: با تصویب ستاد ملی مقابله با کرونا مراکز شماره گذاری و تعویض پلاک شهرستان‌های دارای وضعیت قرمز تا اطلاع ثانوی تعطیل است.

اعمال جریمه ۲۰۰ هزارتومانی برای تردد شبانه

وی به ممنوعیت تردد شبانه در شهرهای قرمز و نارنجی اشاره کرد و گفت: تردد خودروهای شخصی از ساعت ۹ شب تا چهار صبح در شهرهای قرمز ممنوع است و فردی که در این خصوص تخلف کند ۲۰۰ هزار تومان جریمه می‌شود البته این اعمال قانون شامل نیروهای امدادی، کادر درمان و انتظامی و افرادی که تردد آنها ضروری است نخواهد شد و تنها ترددهای غیرضروری در این ساعات مشمول جریمه است.

سرهنگ محمدی گفت: هم اکنون بیشترین تهدید متوجه نیروهای پلیس راهور است زیرا با توجه به اعمال محدودیت‌ها، فعالیت بسیاری از ادارات به صورت دورکاری است اما پلیس برای کنترل ترافیک و تردد باید در سطح شهر حضور داشته باشد و این امر سلامت همکاران ما و خانواده‌های آنها را تهدید می‌کند از این رو از شهروندان درخواست می‌کنیم برای حفظ سلامت خود و کمک به پلیس ترددهای غیرضروری را کاهش دهند و تنها در صورت تأمین نیازهای اولیه و ضروری در شهر تردد کنند، پلیس نیز با مردم همراهی خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار ایمنا، شهرهای قرمز کرونا شامل شهرهای اصفهان، خمینی شهر، فلاورجان، تیران و کرون، اردستان، نائین، نطنز، لنجان، مبارکه، کاشان، گلپایگان، شهرضا، فریدن و آران و بیدگل است و شهرهای شاهین‌شهر و میمه، دهاقان، برخوار، بوئین و میاندشت، چادگان، خور و بیابانک، نجف آباد، فریدون شهر، سمیرم، خوانسار در وضعیت نارنجی کرونا قرار دارند.

By Khansarnews

قابل توجه خوانندگان محترم سایت: به منظور آگاهی از سیاستهای خوانسارنیوز، لطفاً قبل از اظهار نظر در خصوص مطالب منتشره و نظرات کاربران دیگر، مطالب مندرج در قسمت "درباره ما" و "حریم خصوصی کاربران" را مطالعه فرمایید. انتشار نظرات کاربران الزاماً به معنای تایید آنها نیست. شما می توانید موافقت یا مخالفت خود با نظرات ارائه شده را از طریق کلیک بر روی شکلکهای زیر نظرات اعلام نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *