دی 29, 1400

خوانسارنیوز

پایگاه اطلاع رسانی خوانسار- دارای مجوز رسمی از وزارت ارشاد

اهدای تبلت و گوشی و اعطای تسهیلات به بیش از 300 دانش آموز نیازمند خوانساری

سرویس اجتماعی- با پیگیریهای مدیریت آموزش و پرورش خوانسار 118 دستگاه تبلت و 15 دستگاه گوشی موبایل و 181 فقره تسهیلات بدون بهره و کم بهره در اختیار دانش آموزان نیازمند شهرستان قرار گرفت.

به گزارش خوانسارنیوز، مدیر آموزش و پرورش شهرستان خوانسار در جلسه شورای آموزش و پرورش که با حضور فرماندار، امام جمعه و سایر اعضای این شورا تشکیل گردید، با بیان این مطلب افرود: با توجه به تشکیل کلاسهای درس به صورت مجازی پس از شیوع بیماری کووید 19، طی مکاتبه با تمامی واحدهای آموزشی تابعه ی شهر و روستا و احصای آماردانش آموزان نیازمند و راستی آزمایی لازم در این خصوص و با کمک برخی از ادارات و نهادها، مساعدت همکاران فرهنگی و خیرین، صندوق قرض الحسنه حضرت ولی عصر(عج)، صندوق قرض الحسنه حیدریه، اداره کل آموزش وپرورش استان و فرمانداری محترم این کمکها و تسهیلات اعطا گردیده است.
رضا دهاقین میزان کمک های نقدی دریافتی شامل 510 میلیون ریال از طرف خیرین، 110 میلیون ریال از سوی سپاه پاسداران و 76 میلیون ریال توسط موکب حضرت زینب (س) را جمعا 696 ریال عنوان نمود.
وی اظهار داشت: به همت همکاران فرهنگی خیر شهرستان، ۴۴دستگاه تبلت و ۳ دستگاه گوشی هوشمند و از طرف سایر خیرین محترم ۷۴ دستگاه تبلت و۱۲ گوشی موبایل در بین دانش آموزان بی بضاعت و نیازمند توزیع شده است.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان اذعان داشت، با مساعدت و دستور حضرت آیت اله حاج سید محمد ابن الرضا و همچنین همکاری هیات مدیره صندوق قرض الحسنه حضرت ولی عصر (عج) 60 فقره تسهیلات بدون بهره ۲۰میلیون ریالی در اختیار خانواده های نیازمند دیگر جهت کمک هزینه خرید تبلت و گوشی پرداخت شده است.
وی اضافه کرد: همچنین با مساعدت صندوق قرض الحسنه حیدریه ۱۲ فقره وام ۲۰میلیون ریالی به سایر دانش آموز ان نیازمند پرداخت گردیده است.
دهاقین خاطرنشان کرد، 85 فقره وام با نرخ 4 درصد نیز با پیگیری از اداره کل آموزش و پرورش استان و ۲۴ فقره وام ۴درصدی هر کدام به مبلغ ۲۰میلیون ریالی توسط فرمانداری تهیه و در راستای کمک هزینه جهت خرید گوشی و تبلت هوشمند پرداخت شده است.
وی همچنین از اهدای ۳ دستگاه تبلت از طرف دفتر امام جمعه محترم، ۲دستگاه از طرف شهرداری خوانسار و همچنین ۱دستگاه از سوی کمیته ی امداد امام(ره) شهرستان به دانش آموزان نیازمند خبر داد.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان خوانسار تصریح کرد: مبلغ 102.555.000 ریال نیز جهت خرید بسته های اینترنتی به دانش آموزان نیازمند اهدا گردیده است.
وی در پایان از مساعدتهای تمامی خیرین و همچنین تلاشهای خستگی ناپذیر مدیران و همکاران واحدهای آموزشی قدردانی نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *