سرویس سلامت و بهداشت- یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی از لزوم شفافیت منابعی که برای کرونا هزینه شده سخن گفت و افزود: نمایندگان مردم باید در جریان نحوه هزینه کرد و واگذاری یک میلیارد یورویی که برای مبارزه با بیماری کرونا اختصاص یافته، قرار بگیرند.

سید مسعود خاتمی در گفت و گو با پارس نیوز با اشاره به پرداخت هزینه های گزاف برای درمان بیماری کرونا اظهار کرد: قرار بود که هیچ گونه وجهی از بیماران به منظور درمان این بیماری دریافت نشود اما در این زمینه مثال هایی هست که می تواند ادعای رایگان بودن درمان را نقض کند.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی از لزوم شفافیت منابعی که برای کرونا هزینه شده سخن گفت و افزود: نمایندگان مردم باید در جریان نحوه هزینه کرد و واگذاری یک میلیارد یورویی که برای مبارزه با بیماری کرونا اختصاص یافته، قرار بگیرند.

این نماینده مجلس در ادامه به موضوع مطالبات پرستاران اشاره کرد و گفت: ما در شرایط خطرناکی قرار داریم، لازم است استخدام پرستاران، پرداخت معوقات و اصلاح نظام پرداخت عملیاتی شود. در ایام بحران کرونا ، بیشترین بار بیماران  بستری و تلفات، بر دوش مراکز درمانی قرار داشته و در این میان، کادر پرستاری فشار مضاعفی را متحمل شده اند.

خاتمی تاکید کرد: با گذشت هفت ماه از شیوع بیماری کرونا، پرستاران بارها خواهان رسیدگی به وضعیت شغلی و معیشتی خود بوده اند. با این حال به رغم وعده‌های مسئولین، هنوز تغییری در وضعیت شغلی و نیز پرداخت مطالبات آنها، رخ نداده و ادامه این وضعیت باتوجه به افزایش شمار مبتلایان نگران کننده است و رغبت و انگیزه ای در میان پرستاران باقی نمی ماند. برهمین اساس نمایندگان کمیسیون بهداشت و درمان پیگیر این مسئله خواهند بود.

به گفته وی، حق مراقبت از بیماران هم برای پرستاران لحاظ نشده وبخشنامه شهید راه خدمت هم تنها مشمول بیمارستان‌های دولتی شده که این ها باید مورد رسیدگی قرار گیرد.

By Khansarnews

قابل توجه خوانندگان محترم سایت: به منظور آگاهی از سیاستهای خوانسارنیوز، لطفاً قبل از اظهار نظر در خصوص مطالب منتشره و نظرات کاربران دیگر، مطالب مندرج در قسمت "درباره ما" و "حریم خصوصی کاربران" را مطالعه فرمایید. انتشار نظرات کاربران الزاماً به معنای تایید آنها نیست. شما می توانید موافقت یا مخالفت خود با نظرات ارائه شده را از طریق کلیک بر روی شکلکهای زیر نظرات اعلام نمایید.

One thought on “منابعی که برای کرونا هزینه شده باید شفاف اعلام شود”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *